For most teams, there's only 2 weekends of games before the winter break.

Thursday, December 6:

Class 4A:

#1 Thunder Basin 62 Rapid City, SD Central 47

#2 Campbell County 71 Scottsbluff, NE 57

#3 Cheyenne East 54 Broomfield, CO Legacy 21

#5 Cheyenne Central 48 Ft. Collins, CO Rocky Mountain 33

Casper Invitational:

Cody 43 Laramie 39

Cheyenne South 56 Riverton 21

Evanston 41 Sheridan 27

Star Valley 42 #4 Kelly Walsh 38

Rock Springs 61 Jackson 26

Green River 48 Natrona 39

Inter-Class:

Burns Winter Classic:

3A Burns 50 2A Moorcroft 48

(#1 2A) Wyoming Indian 45 (#2 2A) Pine Bluffs 36

Friday, December 7:

Class 4A:

#1 Thunder Basin 69 Scottsbluff, NE 56

Rapid City, SD Central 60 #2 Campbell County 57

#3 Cheyenne East 47 Ft. Collins, CO 29

#3 Cheyenne East 66 Ft. Collins, CO Rocky Mountain 42

#5 Cheyenne Central 54 Ft. Collins, CO Poudre 39

Casper Invitational:

Green River 61 Cody 57

Star Valley 52 Riverton 31

Cheyenne South 44 Jackson 38

Laramie 59 Rock Springs 38

#4 Kelly Walsh 55 Sheridan 24

Evanston 38 Natrona 34

Class 3A:

Custer, SD 41 Newcastle 28

East-West Classic at Lovell:

#4 Powell 39 Rawlins 34

#1 Douglas 69 Worland 17

Pinedale 71 Lovell 48

#3 Buffalo 59 Lander 37

#1 Douglas 58 #4 Powell 16

Rawlins 59 Lovell 32

Class 1A:

Carbon County Classic at Hanna/Encampment:

H.E.M. 48 Meeteetse 34

Rock River 54 Dubois 27

Hayden, CO 38 Encampment 36

#2 St. Stephens 48 Cheyenne East Sophomores 40

#2 St. Stephens 53 Encampment 47

H.E.M. 59 Dubois 34

Rock River 68 Meeteetse 33

Inter-Class:

2A Riverside 27 1A Burlington 20

Bridger Valley Tournament at Lyman/Mountain View:

(#2 3A) Lyman 65 2A Kemmerer 26

Arco, ID Butte County 53 (#3 1A) Farson-Eden 46

(#5 3A) Mountain View 57 2A Wind River 32

(#1 1A) Cokeville 45 3A Big Piney 18

Coal Miners Classic at Wright:

2A Wright 44 2A Lusk 40

2A Rocky Mountain 46 2A Glenrock 25

(#3 2A) Greybull 54 1A Kaycee 25

(#5 2A) Big Horn 49 3A Thermopolis 25

(#3 2A) Greybull 39 2A Lusk 30

1A Kaycee 42 2A Glenrock 36

(#5 2A) Big Horn 40 2A Rocky Mountain 32

2A Wright 68 3A Thermopolis 49

Burns Winter Classic:

(#2 2A) Pine Bluffs 82 2A Moorcroft 46

(#1 2A) Wyoming Indian 55 (#4 2A) Southeast 21

2A Shoshoni 43 2A Burns 36

(#2 2A) Pine Bluffs 54 3A Wheatland 29

2A Moorcroft 41 2A Shoshoni 29

(#4 1A) Little Snake River 42 (#5 1A) Lingle-Ft. Laramie 33

(#1 2A) Wyoming Indian 66 3A Burns 24

(#4 2A) Southeast 40 1A Saratoga 29

Upton Tournament:

2A Sundance 57 1A Midwest 9

1A Arvada-Clearmont 53 Douglas JV 21

1A Ten Sleep 28 1A Upton 22

2A Tongue River 60 1A Hulett 30

Saturday, December 8:

Class 4A:

#3 Cheyenne East 76 Ft. Collins, CO Poudre 51

Ft. Collins, CO 30 #5 Cheyenne Central 26

#5 Cheyenne Central 40 Broomfield, CO Legacy 28

Casper Invitational:

Riverton 43 Jackson 36

Star Valley 56 Cheyenne South 33

Green River 55 Laramie 44

#4 Kelly Walsh 44 Evanston 17

Rock Springs 39 Sheridan 34

Cody 40 Natrona 27

Class 3A:

Chadron, NE 47 Torrington 35

East-West Classic at Lovell:

Pinedale 42 Worland 37

#1 Douglas 71 Lander 23

#3 Buffalo 66 Lovell 39

Rawlins 53 Lander 37

#4 Powell 29 Pinedale 21

#3 Buffalo 56 Worland 34

Class 1A:

Minatare, NE 36 Guernsey-Sunrise 29

Carbon County Classic at Hanna/Encampment:

#2 St. Stephens 69 H.E.M. 56

Rock River 48 Hayden, CO 38

Encampment 35 Meeteetse 31

Cheyenne East Sophomores 48 Dubois 35

Encampment 34 Dubois 30

Cheyenne East Sophomores 50 Meeteetse 33

H.E.M. 50 Hayden, CO 30

#2 St. Stephens 66 Rock River 61

Inter-Class:

Bridger Valley Tournament at Lyman/Mountain View:

1A Farson-Eden 45 2A Kemmerer 32

2A Wind River 51 3A Big Piney 30

Arco, ID Butte County at (#2 3A) Lyman - 12:30pm

(#5 3A) Mountain View 56 (#1 1A) Cokeville 29

2A Kemmerer 48 3A Big Piney 34 7th Place

2A Wind River 58 1A Farson-Eden 48 5th Place

Arco, ID Butte County vs. (#1 1A) Cokeville - 5pm at Mountain View 3rd Place

(#5 3A) Mountain View 47 (#2 3A) Lyman 36 1st Place (Non-Quadrant Game)

Coal Miners Classic at Wright:

2A Lusk 50 (#5 2A) Big Horn 47

(#3 2A) Greybull 57 2A Glenrock 30

2A Wright 52 2A Rocky Mountain 35

3A Thermopolis 55 1A Kaycee 22

2A Wright 42 (#3 2A) Greybull 33

Burns Winter Classic:

(#1 2A) Wyoming Indian 50 3A Wheatland 28

(#4 1A) Little Snake River 33 2A Shoshoni 27

2A Moorcroft 64 (#5 1A) Lingle-Ft. Laramie 31

(#2 2A) Pine Bluffs 56 1A Saratoga 24

3A Burns 47 (#4 1A) Little Snake River 40

(#4 2A) Southeast 50 3A Wheatland 28

(#5 1A) Lingle-Ft. Laramie 40 1A Saratoga 30

Upton Tournament:

Douglas JV 39 1A Midwest 21

1A Upton 51 1A Hulett 27 (Non-Conference Game)

1A Arvada-Clearmont 30 2A Sundance 19

1A Ten Sleep 46 2A Tongue River 28

1A Hulett 51 1A Midwest 21 7th Place (Non-Conference Game)

1A Upton 52 Douglas JV 34 5th Place

2A Sundance 51 2A Tongue River 49 3rd Place

1A Arvada-Clearmont 34 1A Ten Sleep 30 1st Place