For most teams, this is the last week of games before the winter break.

Wednesday, December 12:

Class 4A:

#2 Cheyenne East 70 Windsor, CO 53

Thursday, December 13:

Class 4A:

Windsor, CO 71 #3 Campbell County 68

Cheyenne Central 61 Loveland, CO Mountain View 38

Cheyenne South 54 Greeley, CO West 34

Class 2A:

Lusk 49 Harrison, NE Sioux County 29

Inter-Class:

2A Sundance 38 3A Newcastle 31

Flaming Gorge Classic at Green River/Rock Springs:

(#4 4A) Green River 64 3A Pinedale 48

4A Evanston 44 3A Rawlins 36

(#4 3A) Lyman 65 4A Rock Springs 50

(#4 4A) Green River 59 Montpelier, ID Bear Lake 41

(#2 3A) Mountain View 62 4A Riverton 26

Wrangler Classic at Shoshoni:

2A Shoshoni 35 1A Burlington 19

1A Upton 59 2A Riverside 49

(#5 1A) Farson-Eden 52 1A Dubois 23

Friday, December 14:

Class 4A:

#2 Cheyenne East 68 #3 Campbell County 63

Cheyenne Central 42 Fruita, CO Monument 30

Loveland, CO 69 Cheyenne South 33

Billings, MT West 74 Sheridan 28

Kelly Walsh 49 Natrona 40

Class 3A:

Douglas Classic:

Douglas JV 57 Big Piney 6

Lander 47 Burns 41

Torrington 38 Lovell 32

Wheatland 41 Big Piney 22

Douglas JV 50 Lander 38

Class 2A:

Kemmerer 43 Green River, UT 18

Foothills Classic at Big Horn/Tongue River:

#5 Big Horn 49 #4 Greybull 43

#1 Wyoming Indian 66 Tongue River 22

#3 Wright 54 Wind River 44

#3 Wright 42 #4 Greybull 33

#1 Wyoming Indian 68 #5 Big Horn 36

Wind River 66 Tongue River 40

Tiger Jamboree at Lusk:

Cheyenne South JV 42 Glenrock 31

Thunder Basin JV 49 Lusk 43

Harrison, NE Sioux County 53 Glenrock 20

Class 1A:

#3 Arvada-Clearmont 38 Ten Sleep 34

H.E.M. 42 Laramie Sophomores 21

Lingle-Ft. Laramie Invitational:

Rock River 48 Encampment 21

#2 St. Stephens 57 Guernsey-Sunrise 36

Lingle-Ft. Laramie 67 Hulett 40

Rock River 44 Kaycee 28

Encampment 38 Guernsey-Sunrise 31

#2 St. Stephens 63 Midwest 32

Inter-Class:

4A Cody 51 (#5 3A) Powell 26

Flaming Gorge Classic at Green River/Rock Springs:

3A Pinedale 53 4A Riverton 52

Monteplier, ID Bear Lake 53 4A Jackson 46

3A Evanston 51 4A Riverton 40

(#2 3A) Mountain View 65 4A Jackson 26

4A Rock Springs 54 3A Rawlins 40

(#4 3A) Lyman 66 (#4 4A) Green River 48 - McKinley Bradshaw (Lyman) 44 points

Wrangler Classic at Shoshoni:

2A Shoshoni 40 1A Upton 25

(#5 1A) Farson-Eden 59 1A Burlington 32

2A Rocky Mountain 53 (#4 1A) Little Snake River 46

2A Riverside 42 1A Dubois 38 OT

1A Saratoga 50 1A Burlington 38

(#1 1A) Cokeville 60 1A Upton 17

2A Riverside 49 (#4 1A) Little Snake River 40

(#5 1A) Farson-Eden 64 1A Meeteetse 25

Stateline Shootout at Belle Fourche, SD

Lead-Deadwood, SD 54 3A Newcastle 37

Belle Fourche, SD 67 2A Sundance 23

Saturday, December 15:

Class 4A:

Windsor, CO 56 #2 Cheyenne East 44

Cheyenne Central 48 Loveland, CO 43

Cheyenne South 48 Fruita, CO Monument 38

Scottsbluff, NE 60 Natrona 45

Class 3A:

#3 Buffalo 61 Worland 40

Douglas Classic:

Torrington 51 Lander 49

Wheatland 41 Lovell 38

Burns 36 Big Piney 18

Douglas JV 54 Lovell 25

Torrington 59 Wheatland 55 (Non-Quadrant Game)

Douglas JV 61 Burns 38

Class 2A:

#2 Pine Bluffs 52 Holyoke, CO 49

Moorcroft 58 Edgemont, SD 26

Bridgeport, NE 55 Southeast 44

Hayden, CO 42 Kemmerer 37

Kemmerer 44 Holladay, UT Intermountain Christian 34

Foothills Classic at Big Horn/Tongue River:

#1 Wyoming Indian 46 #3 Wright 28

#4 Greybull 51 Tongue River 16 (Non-Quadrant Game)

#5 Big Horn 54 Wind River 38

Tiger Jamboree at Lusk:

Lusk 46 Cheyenne South JV 16

Thunder Basin JV 71 Glenrock 15

Lusk 64 Minatare, NE 25

Class 1A:

Lingle-Ft. Laramie Invitational:

Lingle-Ft. Laramie 68 Midwest 27

#2 St. Stephens 71 Hulett 32

Rock River 71 Hulett 35

Encampment 36 Kaycee 28

Kaycee 49 Lingle-Ft. Laramie 39

Guernsey-Sunrise 47 Midwest 24

Inter-Class:

3A Thermopolis 45 1A Burlington 25

Flaming Gorge Classic at Green River/Rock Springs:

4A Evanston 53 3A Pinedale 46 OT

(#4 3A) Lyman 48 4A Jackson 33

Montpelier, ID Bear Lake 47 3A Rawlins 46

(#2 3A) Mountain View 57 (#4 4A) Green River 54

(#4 3A) Lyman 51 4A Riverton 37

4A Rock Springs 61 3A Pinedale 38

Wrangler Classic at Shoshoni:

(#5 1A) Farson-Eden 44 2A Shoshoni 21

2A Rocky Mountain 37 1A Saratoga 26

(#1 1A) Cokeville 56 1A Dubois 26

(#4 1A) Little Snake River 48 1A Meeteetse 21

(#1 1A) Cokeville 40 2A Rocky Mountain 32

1A Saratoga 61 1A Meeteetse 39

2A Shoshoni 41 1A Dubois 23

Stateline Shootout at Belle Fourche, SD:

Lead-Deadwood, SD 52 2A Sundance 14

Belle Fourche, SD 63 3A Newcastle 25